Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klub krátkosrstý ohař se sídlem v Brně
 
Klub byl založen v roce 1992 z iniciativy členů tehdejší Jihomoravské pobočky KCHNKO Praha. Vůdčí osobností nově vzniklého klubu byl Stanislav Hlouch, přímý pokračovatel díla vynikajícího československého kynologa Richarda Knolla, po němž převzal chovatelskou stanici Tišnov. Hlavní chovatelskou zásadou tehdy byla tak zvaná meziliniová plemenitba v chovu NKO, označovaná za přímé pokračování plemenitby liniové.
V devadesátých letech měl náš klub počet odchovaných jedinců srovnatelný s rakouským klubem, ojediněle i vyšší. Každoročne se pořádala klubová výstava, zkoušky vloh, podzimní zkoušky, lesní zkoušky a speciální zkoušky z vodní práce.
V roce 2001 byl založen tak zvaný Jihomoravský pohár, dvoudenní soutěž ohařů podle zkušebních řádů pro LS a SZVP. Po smrti Stanislava Hloucha (2004) pořádáme na jeho počest Memoriál Stanislava Hloucha - MSH, všestranné zkoušky ohařů se zadaním titulů CACT a res.CACT.
Naše kynologické akce jsou přístupny pro všechna plemena ohařů a těší se velké oblibě nejen na Jižní Moravě, ale i v celých Čechach a ve značné míře i na Slovensku.
Ke konci roku 2009 měl klub 232 členů, převážně s Jižní Moravy, dále z Čech a ze Slovenska.
Počet odchovaných štěňat v roce 2009 bylo 112 jedinců.
 
 

 

Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>